Avukat Arama

Sehire Göre Avukat Arama

Yurtdışında Türk Avukat Arama


*Yeni

 
  • İcra nereye gelir

    .


İcra nereye gelir

Borçlu oldugum bir takim devlet dairelerine borcumu zamaninda odeyemedim.Bunun icin yyak1nda icra gelicek sanirim.Is yerini kurarken baska bir ilde ikamet eden ailemin adresini vermistim.Daha sonra ikamet edresimi kendi bulundugum ile aldim.Ancak vergi dairesinde halen benim verdigim ilk adres mevcut.Su an bulundugum ilde adresi belli is yerim ve evim var.Acaba haciz icin genede ailemin evine gidilebilirmi benim sahsi borclar1mdan yakinlarim mesulmudur. Tesekkur ediyorum..

Cevap #1
Öncelikle bildirdiğiniz adrese gelirler.Adresi kendiniz verdiğiniz için de haciz yapabilirler. Ailenizin dava açması gerekir. Ayrıca vergi dairesinde işyeri adresiniz olduğu için işyerine de gelirler. Muhtralıktan kaydıznızı bulurlar nasılsa. Bu nedenle, ailenizin mağdur olmaması için, gerçek adresinizi bir an önce bildirmeniz iyi olur

Cevap #2
cevabiniz icin tesekkurler ragip bey.Ama bana ait olmayan mallar haciz edilebilirmi(bunlar faturali). ve muhtardanda arastirildiginda o adreste ikamet etmedigim görunecektir.Sirf o adresi verdim diye baskasinin mali haczedilebilerimi.O zaman burdan su sonuc cikmazmi ornegin ben ikamet adresi olarak sizin evin adresini verdim.haciz icin bu adresemi gelicekler.Benim borcumu karsilayacak malim zaten kendi evimde mevcut.ama bu adres onlarda mevcut degil.

ilginize _imdiden tesekkur ediyorum

Cevap #3
Şu durumu gözden kaçırıyorsunuz yıldız hanım. Ellerinde olan adres ailenize ait ve sizin ailenizle oturmanız kadar da normal bir durum olamaz. Bu durumda ortak mesken diyerek onların malı haczedilebilir. Ama ailenizin evine hacze gelinmeden önce bir ödeme emri gönderilecek. Siz bu ödeme emrinden sonra şayet borcunuza itiraz etmiyecekseniz mal beyanında bulunacaksınız. Mal beyanında bulunurken mevcut ikamet adresinizi de bildirin. Böylece ailenizin de başı ağrımamış olur. SAYGILARIMLA..

Cevap #4
tesekkurler ASLI HANIM.

Cevap #5
benimde bir sorum olucak .eğer ikamet edilen adresteki mallar faturalı olark aile efradından birine faturalıysa ozaman hacz edilemez sanırım?

Cevap #6
Bir borç altına girilirken ikamet adresi olarak belli bir yer gösteriliyorsa, bu sonuçlar da hesaba katılmalı diye düşünüyorum. Yani borçlu o evde yaşıyor ama mallar ailesinden başka bir bireyin üstüne faturalı diye haczi mümkün değil diye birşey sözkonusu değildir. Zira İİK m. 82deki haczi caiz olmayan mallar ve haklar arasında bu durum belirtilmemiş. SAYGILARIMLA..

 

 

HukukEKSPER.com ve İnterneti çok daha hızlı kullanabilmeniz için  'u öneriyoruz.